Іпотека – це, найчастіше, єдина можливість для багатьох сімей отримати власну квартиру чи будинок. Однак багатьох відштовхують умови, які банки виставляють клієнтам, що збираються отримати позику. Серед цих умов – оформлення страховки, яку більшість позичальників не бажають купувати.
Страховка, за визначенням – це гарантія відшкодування збитків, які зазнала фізична або юридична особа.
Основна особливість іпотечного страхування в тому, що вигодонабувач – це банк, що видав вам кредит. Якщо зазвичай при страхуванні майна відшкодування отримує власник квартири, то в разі зі страхуванням при іпотеці постраждалим вважається кредитор, в заставі у якого знаходиться квартира
Від чого можна застрахувати домоволодіння?
- Вогневі ризики (пожежа, вибух газу та інше)
- Удар блискавки
- Пошкодження водою (протікання водопровідних, каналізаційних, опалювальних та протипожежних систем, а також внаслідок аварії приладів та/або обладнання, що стаціонарно з’єднані з такими системами в процесі їх використання).
- Стихійні лиха (землетрус, буря, ураган, шквал, смерч, сильний дощ, тривалі дощі, сильна злива, град, паводок, затоплення, тиск снігу)
- Протиправні дії третіх осіб (крадіжка зі зломом, грабіж, розбій, умисне знищення або пошкодження майна)
- Транспортні ризики (пошкодження та/або знищення внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)
Що може бути застраховано?
- Квартира чи житловий будинок, включаючи як конструктивні елементи та зовнішню обробку так і внутрішнє оздоблення та інженерне обладнання.
Страхування об’єкту іпотеки може бути проведене без попереднього огляду. В разі виникнення потреби укласти договір страхування іпотеки зконтактуйте з нами у зручний для Вас спосіб і наші фінансові консультанти підберуть для Вас індивідуальну пропозицію.
Замовити консультацію за послугою Страхування іпотеки
Рекомендовані продукти
Поширені питання по Страхування іпотеки
Як правило, повернення здійснюється, разом з цим страхова компанія утримає витрати за ведення справи (витрати на укладення договору страхування, накладні витрати).
Як правило договір страхування іпотеки укладається терміном на 1 рік і подовжується позичальником, на вимогу іпотекодавця щороку до повного погашення заборгованості по кредиту.
Страховий платіж залежить від страхової суми та страхового тарифу. Відповідно до Постанови Кабіну №358 від 06.04.2011р. страхова сума за договором обов’язкового страхування іпотеки визначається в розмірі повної вартості майна, що є предметом іпотеки, але не менше ніж вартість, зазначена в іпотечному договорі. Повна вартість застрахованого майна визначається виходячи з його дійсної вартості. Розмір страхового тарифу визначається за Методикою актуарних розрахунків страхових тарифів за обов’язковим страхуванням предмета іпотеки. Отже страховий платіж по договору страхування об’єкту іпотеки не залежить від залишкової суми кредиту.